Close
akord gitarowy

Akordy gitarowe – nauczysz się ich przy kimś!

Chwyty gitarowe to podstawa nauki gry na gitarze. Podstawowe akordy gitarowe, których jest osiem, pozwalają początkującym gitarzystom na zagranie sporej ilości piosenek i dalszy rozwój hobby. W jaki sposób uczyć się akordów?
Najlepiej, jeśli znamy blisko kogoś, kto posiada własną gitarę i często na niej gra. Obserwacja wygrywania akordów na żywo jest nieocenioną pomocą w ich nauce. Można zapytać o osobiste techniki znajomego gitarzysty, a jeśli będą odpowiadały początkującemu, zastosować je we własnej grze. Jeśli nie mamy nikogo, kto mógłby nam pomóc w nauce gitary, możemy wyjść na ulicę do osób, które grają tam za pieniądze. Prawdopodobnie większość z nich, za drobną opłatą pomoże w rozwiązaniu największych trudności początkującego gracza.

Warto zapoznawać się z kursami gitarowymi online, które blogerzy i użytkownicy portali wideo umieszczają całkowicie za darmo. W nich odnajdzie się szczegółowe wskazówki dotyczące technik osiągania konkretnych akordów i ćwiczenia palców u dłoni. Nieocenioną pomocą jest chociaż jedna lekcja z nauczycielem szkoły muzycznej, który skoryguje największe błędy i sprawi, że gra początkującego będzie prawidłowa i dobra.
Samodzielna nauka wymaga dużego talentu, bardzo dobrego wyczucia słuchu i ogromnej motywacji do pracy. Niejednokrotnie początkujący popełniają podstawowe błędy, na które nie ma kto zwrócić uwagi. Dlatego każdy, kto uczy się grać na gitarze powinien chociaż raz skorzystać z możliwości nauki z kimś, kto robi to od dawna. Na pewno nie będzie żałował.

© 2024 Akordy.com.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.