Close
gitara

Proste akordy gitarowe

Pociąga Cię gra na gitarze? Masz swoich gitarowych fanów i chciałbyś ich naśladować? A może chcesz miło spędzać czas z przyjaciółmi przy ognisku? Gra na gitarze to jeden z bardzo dobrych pomysłów na spędzanie czasu. Oczywiście trzeba to lubić.

Początki bywają trudne, ale nie są nie, do przeskoczenia. Najłatwiej zacząć od przeczytania kilku podstawowych informacji o nauce gry na gitarze. Żeby nic nas to nie kosztowało, to najlepiej w Internecie. Bardzo dużo można nauczyć się poprzez naśladowanie z filmów.

Najłatwiejsze akordy gitarowe i podstawowe do opanowania to e-moll, a-moll, E-dur oraz A-dur, G-dur, nieco trudniejszy C-dur, ale bardzo często używany, więc również warto go opanować. Następnym etapem powinien być D-dur i F-dur.

Są to całkowite podstawy, ale wystarczające do zagrania już jakiegoś utworu. Oczywiście najtrudniejsze będzie przejście między nimi, ale to kwestia wyćwiczenia.

Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Pamiętajmy, że nasze nieprzyzwyczajone opuszki będą na początku protestować. Ale jeśli chcemy, to nic nam nie przeszkodzi.

Gdy opanujemy już podstawowe akordy możemy przejść do nauki akordów barrowych, które są nieco trudniejsze dla osób z mniejszymi dłońmi, gdyż przy nich trzeba przycisnąć cały gryf po to, że stłumić inne struny, które w tym momencie nie powinny grać. Jest to nieco inna technika gry, dla niektórych trudniejsza, a dla niektórych łatwiejsza. Trzeba spróbować wszystkiego i wybrać swój indywidualny styl gry.

© 2024 Akordy.com.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.